Шкільні заходи патріотичного змісту

Відвідування учнями школи клуба «Десантник»

Національно-патріотичне виховання – актуальний орієнтир освіти сьогодення. Особливою формою роботии, зокрема, є популяризація діяльності Центрів військово-патріотичного виховання дітей та молоді, головними завданнями яких є фізична і професійна підготовка дітей та учнівської молоді до служби в Збройних Силах України, патріотичне виховання на традиціях українського козацтва, пропаганди здорового способу життя, волонтерська та пошукова діяльність; проведення масових заходів, спрямованих на підвищення рівня знань молоді про стандарти НАТО та престижності проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України. Саме з метою розширення знань дітей та учнівської молоді із зазначених питань 15 та 16 вересня 2016 року учні школи (6-В клас – класний керівник Дробіт І.В., 8-Б клас – класний керівник Кучеревська Т.А., 8-В клас – класний керівник Іщенко Т.П.) побували у клубі «Десантник» на Дні відкритих дверей. Кожен для себе вкотре зрозумів важливість та необхідність військової підготовки.
IMG_4131
IMG_4133

IMG_1269

Бабин Яр. 75 років трагедії

Щорічно, в останні дні вересня, у спеціалізованій школі № 196 проводять уроки пам’яті, метою яких є відтворення подій, що мали місце в окупованому Києві у 1941-1943 рр.
29 вересня 2016 року залишить у пам’яті учнів незабутні і хвилюючі факти із трагічної історії України. Вся школа – від 1-х до 11-х класів розпочала навчальний день уроком «Реквієм Бабиному Яру». Сучасна молодь, діти із завмиранням серця слухали розповіді учителів та голоси тих, хто пережив трагедію Бабиного Яру, із документальних фільмів. Вражаючими відкриттями жахів Другої світової війни стали для дітей документальні кадри та фото, які закарбували для історії страхіття Бабиного Яру та подібних до цього місць. Школа схилила голови перед пам’яттю жертв нацистів у Бабиному Яру – євреїв, ромів, членів Організації українських націоналістів, військовополонених, в’язнів Сирецького канцтабору, підпільників, партизан, тяжкохворих та душевнохворих людей, заручників страшного і невблаганного часу… Діти плакали… Вчителі стримували біль душі… Школа поминала тих, кому не судилося майбутнє, здобутки і перемоги, народження і життя…
Цей урок заклав розуміння величі миру на Землі, сутність братолюбія і показав, що захисником ідеалів миру має стати кожен, щоб не повторилися страшні сторінки історії, щоб не гинули безневинні, щоб возсіяли над світом Добро, Правда, Взаєморозуміння, Братерство і Непорушний Мир.
IMG_20160929_084328
IMG_20160929_084607
IMG_20160929_084820
IMG_20160929_085605
IMG_20160929_085757

Відзначення пам’яті жертв Голодомору

З 22 до 25 листопада у школі  мали Дні пам’яті жертв Голодомору. У ці дні було проведено різні заходи: покладання квітів до пам’ятного знаку – вшанування жертв Голодоморів на вул. Григоровича-Барського, перегляд документальної кінострічки «Голодомор 1932-33 рр. в Україні», тематична шкільна виставка у шкільній бібліотеці «Український голодомор в історії та літературі», літературна година (переказ уривків з роману Уласа Самчука «Марія»),  перегляд та обговорення художнього кінофільму «Голод» (за мотивами роману В.Барки «Жовтий князь»), історичні уроки «Голодомор мовою фактів», «Голодомор та його наслідки для українського суспільства», «Правові аспекти голодомору в Україні», участь у Всеукраїнській акції «Засвіти свічку», встановлення «дерева скорботи».
25 листопада в 1-11 класах учителями школи було проведено історичні уроки Пам’яті і Свободи. Документальні фільми, факти, твори українських письменників та поетів вплелися у канву уроків-реквіємів «Хронометр незабутнього», торкнулися душі кожного. Учні та педагоги школи вшанували хвилиною мовчання пам’ять про тих, хто став жертвою Голодоморів в Україні, вшанували і тих, хто за окраєць хліба не доносив на брата, не відривав окраєць хліба від голодних дитячих ротів, не торгував святинею… Мовчазним висновком, що ятрив душі і пломенів у очах учасників історичних уроків яскріло: «Хай не повторяться ніколи жахіття Голодоморів!».
IMG_20161125_092829

Про підготовку до конкурсу «Снайпер столиці»

Щорічно відбуваються військово-спортивні змагання з вогневої підготовки серед збірних команд загальноосвітніх  навчальних закладів міста Києва «Снайпер столиці», які були започатковані у 2005 році, а на сьогодні є складовою «Програми поліпшення організації підготовки громадян до військової служби…», що тісно пов’язана з рядом важливих для України завдань, визначених Конституцією України, Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», Стратегією національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки (Указ Президента України від 13.10.2015 р.) та іншими важливими орієнтирами щодо виховання у молодого покоління почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадської позиції, розуміння необхідності та важливості захисту національних інтересів держави.
З метою успішної участі у змаганнях «Снайпер столиці» 30 листопада 2016 року для учнів школи було організовано зустріч з військовими, що мають великий досвід з питання вогневої підготовки, кульової стрільби. Військова частина № 2260 допомогла учням школи Мороз Анні (11-А), Мартиненку Ігорю (11-Б), Русу Назарію (11-Б), Цітульському Олександра (11-Б) одержати практичний інструктаж щодо підвищення вправності учнів у виконанні армійського нормативу –розбирання-збірки автомата Калашникова.
Адміністрація школи висловлює подяку керівництву військової частини № 2260 за допомогу у підготовці учнів школи до участі у змаганнях, адже найкращий досвід – це практика.
IMG_3475
IMG_3478
IMG_3481

Святкування Дня захисника України

Складний для України час вимагає відродження та безперервної еволюції питань національного змісту і характеру. Адже перемогу в житті здобуває не сила рук і навіть не сила розуму, а сила духу. Важливо, щоб сучасні діти, юнацтво, мали розум, зігритий серцем, інтелект, не байдужий до долі народу, нації, батьківщини, щирі прагнення, здатні виплекати сонцелюбні пагони віри у вічні цінності та високі національні ідеали.
У передддень 14 жовтня – Дня захисника України, Дня українського козацтва, Дня української повстанської армії (УПА), Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці  – у школі  в 1-11 класах було проведено Єдиний урок «Слава героям України!», метою якого стало формування в учнів розуміння понять «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», плекання громадянських якостей, почуття щирої поваги і вдячності до захисників Вітчизни усіх поколінь та історичних віх. На уроці в учнів школи побували батьки учнів –воїни АТО: Тютьков Ігор Васильович та Гречишкін Павло Петрович.
Цікаво, що саме у день проведення Єдиного уроку в школі, присвяченого захисникам України, Нова пошта доставила шкільній родині спеціалізованої школи № 196 Грамоту, де учнівському та педагогічному колективам висловлено подяку за дієву допомогу та підтримку воїнів, які виконують бойові завдання в зоні проведення антитерористичної операції, а також підтвердження, що подарунки, відправлені учнями школи воїнам в зону АТО, військовими частинами одержано.
І дорослим, і дітям було відрадно, що вони причетні до гарної із славних традицій – вшанування захисників Вітчизни.
Учні, хоч і заоочно, але з усією щирістю дитячої душі бажали захисникам України благополуччя і сил, здоров’я і щастя, мужності, стійкості, витримки. А ще з великою надією висловлювали переконання, що Мир – це Добро, а Добро завжди перемагає, хоч і оскаженіле часом, але нице перед силою Правди зло.
DSC00948
DSC00952
DSC00953
DSC00958
DSC00961
DSC00965
DSC00968

День Гідності і Свободи

Сьогодні, 21 листопада 2016 року, у третю річницю із початку Революції Гідності, Україна відзначає День Гідності та Свободи.
Свято встановлено на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Для українського суспільства стало очевидним, що країна стрімко рухається до цілковитого авторитаризму з його зневагою до засадних прав людини, тотальною корупцією, свавіллям правоохоронних органів, репресіями та терором.
Саме це й змусило українське суспільство – від студентської молоді – до найстарших за віком людей – вийти спочатку на вулиці Києва, а потім й інших міст України.
21 листопада 2016 року у спеціалізованій школі № 196 – це день проведення урочистих та літературно-мистецьких заходів, інтерактивних бесід, інформаційно-просвітницьких годин, історичних уроків, уроків-реквіємів, тематичних виставок стіннівок та документальних матеріалів, спрямованих на вшанування громадянської мужності учасників революційних подій в Україні у 2004, 2013-2014 років, учасників АТО, представників громадських об’єднань, волонтерських рухів та інших патріотів, які стояли на Майдані і які відстоюють територіальну цілісність України, захищають надбання Революції Гідності. («Ми – діти вільної країни», «Ми вільні громадяни вільної держави», «Народ мій є, народ мій завжди буде, ніхто не переможе мій народ», «Ми хочемо миру у нашій країні!» «Лиш той життя й свободи вартий, хто йде щодня за них у бій», «Де немає свободи, там немає й вітчизни», «Майдан – шлях до свободи», «Майдан – українська форма демократії», «Хай в серці кожної дитини живе любов до України», «Тримайся, моя рідно Україно, борися за життя своє», «Слава Україні! – Героям Слава!» тощо)
Діти – від найменших до найстарших – щиро сприйняли той обсяг інформації, який на сьогодні вже є сторінками історії України, а проте залишається хвилюючим витоком людської свідомості і справжнього, нешароварного патріотизму. На годинах спілкування учні спеціалізованої школи № 196 вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної сотні, полеглих учасників Антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях.
Метою усіх дій школи 21 листопада було доведення того, що Україна – це територія гідності і свободи, де народ здатен витримати найважчі хвилі долі задля ствердження та процвітання в Україні ідеалів миру, свободи, демократії, задля захисту національної гідності та територіальної цілісності України.
4
5

15 лютого День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.
     Двадцять вісім роки тому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
    Тільки з України в Афганістані воювало 120 тисяч солдатів і офіцерів. З них 3360 не повернуться додому ніколи. А тих, хто і залишився живим, моральне каліцтво супроводжуватиме все життя. Та вони не нарікають на долю, не вважають себе героями, хоч рани Афганістану не залікуєш нічим і ніколи…
 Плин часу не затьмарив спогадів про цю війну пам’ять продовжує нагадувати про ті жахливі часи. Традиційно 15 лютого в спеціалізованій школі № 196 вшановують пам’ять воїнів-інтернаціоналістів. В класах пройшли години спілкування з переглядом відео матеріалів, у бібліотеці організовано тематичну виставку. Для нас важливо пам’ятати про всі історичні віхи і робити висновки. Мирне небо, щасливе майбутнє ось ті життєві орієнтири до яких ми повинні прагнути.
IMG_20161121_084154

Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2014 року стало гіркою, скорботною сторінкою в історії України. Держава прощалася із загиблими на Майдані героями України.​ Ці люди віддали найцінніше, що в них було, задля нас із вами. А таке не забувається…
Юні хлопці, чоловіки та жінки вже ніколи не повернуться додому, не обіймуть близьких, не посміхнуться друзям. Сумно і боляче. Хто б міг подумати, що в ХХІ столітті, після всього, що пережила наша держава, все повториться знову. Схоже, людство не квапиться вчитись на своїх помилках…
Як би ви не ставились до Майдану, що би ви не думали про його учасників, єдине те, що вони хотіли кращого майбутнього для українців, вже варте пошани. Вони розпочали процес духовної перебудови нації та передали естафету нам.
Все, що ми можемо зараз – зробити так, щоб жертва цих українців не була даремною. А тут уже все залежить від кожного з нас. Ламати і перебудовувати себе та свій світогляд важко, особливо, якщо навколо десятки, а то й сотні людей вперто торочать, що вони знають краще, і не бажають нічого змінювати. Однак зробити це просто необхідно. Робіть те, що вважаєте за потрібне, і рано чи пізно вас підтримають, за вами підуть й інші.
20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні. Спеціалізована школа №196 провела години пам’яті і скорботи. Біля шкільного пантеону пам’яті було проведено хвилини мовчання, діти  приносили квіти і лампадки. У шкільній бібліотеці відбулася виставка фото- та документальних матеріалів про події на Майдані у січні – лютому 2014 року.
Усіма своїми діями школа стверджувала «Герої не вмирають!»
IMG_20170220_093442
IMG_20170220_093633

IMG_20170220_110030

Немає коментарів:

Дописати коментар